Psycholog Łęczna, psycholog Lublin

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Pomoc psychologiczna, jest w ostatnich latach bardzo popularną formą radzenia sobie z różnymi problemami. Nerwica, depresja, problemy z odżywianiem, lęki, a nawet problemy w związkach i relacjach z innymi osobami. Dobry psycholog już w trakcie kilku sesji wskaże nam właściwą ścieżkę, którą powinniśmy podążać, aby rozwiązać problemy. A te potrafią wynikać z bardzo wielu powodów. Najgorsze, że nawet te z pozoru banalne mogą rodzić się na podłożu psychicznym i rzutować na komfort naszego codziennego życia.

Na wizytę w poradni psychologicznej powinniśmy się zdecydować jeśli z jakichś powodów nie potrafimy sami uporać się z nękającymi nas przypadłościami. W życiu występują przeróżne sytuacje, które negatywnie wpływają na nasz stan emocjonalny. Efektem tego wcale nie muszą być poważnie brzmiące dolegliwości jak np. depresja, czy zaburzenia osobowości. Bóle głowy, nagłe wybuchy płaczu bez wyraźnej przyczyny, problemy z żołądkiem, a nawet problemy ze snem – to wszystko może mieć podłoże psychologiczne.

Spotkaniem z psychoterapeutą warto zainteresować się więc w sytuacji, kiedy mimo dobrych wyników badań medycznych – nie możemy znaleźć przyczyny naszych problemów. Być może rodzą się one w naszej głowie i jedynym skutecznym lekarstwem na nie będzie właściwa psychoterapia.

Kiedy jeszcze warto odwiedzić psychologa?

Psychoterapia, to bardzo szeroka dziedzina. Psycholog, kojarzy się najczęściej z pomocą w radzeniu sobie z różnymi problemami. Warto jednak wiedzieć, że skuteczny psychoterapeuta jest nam w stanie pomóc również w innych, bardziej pozytywnych przypadkach.

Warto umówić się na wizytę u psychologa jeśli zależy nam np. na rozwoju własnej osoby, czy poprawie relacji z innymi. Jeśli na pozór jesteśmy szczęśliwi, jednak nie potrafimy określić i zdefiniować celów np. zawodowych – psycholog może pomóc je nam wyznaczyć. Jednym słowem będzie to wspólna praca nad doskonaleniem własnej osobowości w celu polepszenia jakości swojego codziennego życia. Taka terapia potrafi otworzyć oczy na rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy lub celowo były pomijane przez naszą podświadomość. Rozwój własnej osoby we współpracy z psychoterapeutą potrafi zmienić nasze życie na lepsze.

źródła:

zobacz również:

kiedy skorzystać z pomocy psychologa - psycholog Lublin Edyta Aleksandrowicz

Potrzebujesz skutecznej pomocy psychologicznej?

Psychoterapeuta Edyta Aleksandrowicz – Gabinet Psychoterapii w Lublinie

Kontakt

tagi: psychoterapia Lublin, psychologia, rozwój

Start Oferta Realizacje Adres 📞Kontakt