Psycholog Łęczna, psycholog Lublin

O psychoterapii słów kilka

Trudno zaprzeczyć, że psychoterapia staje się coraz popularniejsza. Jej skuteczność udowodniły badania naukowe, ale nadal wiele osób ma wątpliwości co do jej leczniczego działania.

Istnieje wiele szkół psychoterapii, dlatego można wyróżnić kilka jej nurtów. Możemy więc mówić o psychoterapii psychodynamicznej, systemowej czy poznawczo-behawioralnej. Psychoterapia będzie pomocna dla osób borykających się z zaburzeniami nastroju czy osobowości.

W niektórych przypadkach łączy się ją z farmakoterapią. Zalety psychoterapii to z pewnością możliwość wglądu w siebie, przepracowania traum czy możliwość nauczenia się walki ze stresem. Na psychoterapię można uczęszczać prywatnie, co wiąże się z kosztami. Koszt, cena jednej sesji z psychologiem waha się w granicach 100zł

Aby psychoterapia była skuteczna, ważna jest cierpliwość zarówno ze strony terapeuty jak i pacjenta. Poprawa samopoczucia nie jest zauważalna od razu, a często na początku terapii pacjent może odczuwać pogorszenie swojego stanu. Wiąże się to z tym, że na terapii poruszane są trudne, bolesne tematy. Po ich przepracowaniu pacjent odczuwa jednak ulgę. W trakcie psychoterapii pacjent może dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy, które dotychczas tkwiły w jego podświadomości.

Nerwica - leczenie nerwic

artykuł: gieldatekstow

zobacz również inne artykuły o psychoterapii:

Start Oferta Realizacje Adres 📞Kontakt